Szmizjerka – co to za sukienka?

Szmizjerka - co to za sukienka?

Klasyczne sukienki damskie już dawno Ci się znudziły? Szukasz kreacji, która będzie jednocześnie luźna, ale i na tyle elegancka, że założysz ją do pracy? Postaw w takim razie na szmizjerkę, którą także przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie Olsen. Czym się charakteryzują te modne sukienki damskie? Spieszymy z odpowiedzią!

Szmizjerka – charakterystyka sukienki damskiej 

Śmiało możemy powiedzieć, że jeżeli chodzi o eleganckie sukienki damskie, to szmizjerka zajmuje szczególne miejsce. Jeżeli chodzi o krój, to przypomina ona klasyczną, męską koszulę. Na całej długości jest ona zapinana z przodu na guziczki – w zależności od modelu sukienki damskie o takim kroju mogą mieć długie, jak i krótkie rękawy, kołnierzyki, delikatne dekolty, czy też wszyte na wysokości talii szlufki do paseczka. 

Szmizjerka – modna lat 50 powraca

Rzadko która kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że szmizjerka to modna sukienka damska, która wylansowana została już w latach 50 XX wieku! Podziwiać w niej można było Brigitte Bardot, która zagrała w kultowej już produkcji filmowej „I Bóg stworzył kobietę”. Następnie krojem tym zainteresował się Yves Saint Laurent – francuski projektant. W ten sposób eleganckie sukienki damskie typu szmizjerka zyskały kieszenie oraz pagony, w których od razu zakochały się mieszkanki Francji. 

Sukienki sklep internetowy Olsen – w naszej ofercie znajdziesz zarówno szmizjerki jednolite z podwiniętym rękawem oraz kołnierzykiem, ale i modele z printem kwiatowym.